אדריכל איל יוסינגר לוגו

אדריכל איל יוסינגר לוגו
לוגו איל יוסינגר

19 יולי 2016

האדריכלים החדשים - כלים פורצי דרך בעיצוב ובתכנון

(מאמר שלי מתוך מגזין The Marker, יולי 2016)

איך משלבים אדריכלות מתקדמת עם חזון אישי וייחודי?

ללכת בבית שטרם נבנה
טכנולוגיית המציאות המדומה מסעירה את העולם. בעזרת סמארטפון ומשקפיים מיוחדות, יכולים היום האדריכל והלקוח לחוות צעידה בתוך מודל של הבית. אדריכלים המיישמים את השיטה הופכים את המזמין לשותף מלא בעשייה האדריכלית. המציאות המדומה ממחישה טוב יותר מכל כלי אחר את התחושות בחלל, ומאפשרות דיון בין הלקוח למתכנן, תוך חוויה ייחודית ומרגשת.

מציאות מדומה - הדמייה פנורמית כהכנה לצפייה במשקפי VR


ביג דאטה של עיצוב
עד לא מזמן, השתמשו האדריכלים במחשב ככלי שרטוט בלבד. באמצעות תוכנות פרמטריות, פותר המחשב בעיות סבוכות, ומציע פתרונות שאיש לא חזה מראש. התוכנה הפרמטרית היא כלי עבודה מתקדם, המאפשר לחבר בין מידע לצורה. אפשר למשל לתכנן צל במרחב ציבורי, כאשר האדריכל מחליט היכן נחוץ צל, והמחשב מציע את הגיאומטריה המתאימה של מערכת ההצללה. אפשר לתכנן עיר שלימה על פי פרמטרים כגון נפח תנועה של הולכי רגל ואפילו מצב רוחם של התושבים. אדריכלות פרמטרית מייצרת שפה עיצובית חדשה ומפתיעה, וכבר היום ניתן לשלב אלמנטים שונים של עיצוב פרמטרי גם בבתים פרטיים ומבנים חדשים.

אדריכלות פרמטרית מייעלת את התכנון ומגדירה שפה עיצובית חדשה


להתחבר לטבע בבית בריא
בית טוב מאזן בין הצורך בהגנה לחיבור לאדמה ולטבע. השאלות הקשות עוסקות בכמות: כמה אור להכניס פנימה ובאילו עונות, איזו רוח כדאי לחסום ואיזו להכניס אל חדרי הבית. האדריכלים החדשים מציבים את הבית בסימולטור אקלימי משוכלל: האדריכל יכול לתכנן תוך איזון אופטימלי בין הפנים לחוץ, ולעשות מקומות עם נוכחות ירוקה ובריאה. השימוש בתוכנות לבניה ירוקה מוליד בית חסכוני בחשמל, נעים לאורך השנה ותורם לבריאות ומצב הרוח של הדיירים. שימוש בחומרים ירוקים מקטין חשיפה לרעלים, מונע תחלואה ומבטיח הקטנה משמעותית בפגיעה בסביבה ובחברה.

תכנון בתים ייחודיים מתוך ראייה מקיימת

הכותב הוא אדריכל, הבעלים של סטודיו לאדריכלות מתקדמת, ירוקה וחברתית. בסטודיו נעשות עבודות בקנה מידה ציבורי עבור הקהילה, וכן עבודות פרטיות ללקוחות המעוניינים בעיצוב אישי וייחודי, תוך שימוש בכלי התכנון המתקדמים ביותר בעולם האדריכלות.

איל יוסינגר, אדריכל      Eyal Yossinger, Architect
אינטרנט: eyalyossinger.com
נייד: 054-6388803
מייל: eyarch2@gmail.com

פייסבוק: "הסקיצה היומית – איל יוסינגר אדריכל"

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה